Polska spada na 10 miejsce w światowym rankingu EF EPI 2016 pokazującym znajomość języka angielskiego i choć jeszcze jesteśmy w pierwszej 10 mieszkańców krajów w których najlepiej mówi się w języku angielskim. Od światowych wieloletnich liderów, czyli krajów skandynawskich, możemy się wiele nauczyć.

Oto kilka prostych sposobów na zwiększenie umiejętności komunikacji w języku obcym.

Zmień język urządzeń mobilnych

Niby nic, a jednak tak wiele. Codziennie wiele godzin spędzamy czy to przed monitorem komputera, czy też trzymając w ręku smartfon. Zmiana języka interfejsu sprawi że w naturalny i prosty sposób przyswajasz słowa z zakresu nowych technologii i obsługi w.w urządzeń.

Filmy i książki w oryginale

O ile na wieść o czytaniu książki ze słownikiem w ręku osoby mniej zaawansowane podnieść mogą larum, że takie ćwiczenie umysłu pozbawi je wszelkiej przyjemności z lektury, o tyle obejrzenie filmu w oryginale z pomocniczymi napisami na dole, dokładnie tak jakby się było w kinie, nie powinno już nikogo dziwić. Wszystkie programy tv i filmy produkcji amerykańskiej są emitowane w szwedzkiej telewizji właśnie w takiej formie. Dzięki czemu Szwedzi mają stały kontakt z żywym językiem angielskim.

Używaj angielskiego kiedy tylko się da!

Podróże kształcą, w XVIII wieku podróż po Europie była odpowiednikiem studiów uniwersyteckich, a w jej trakcie młodzian nabierał ogłady i zdobywał wiedzę niezbędną swojej pozycji społecznej.W Szwecji ten zwyczaj jest nadal praktykowany i młodzi ludzie przed rozpoczęciem studiów uniwersyteckich biorą sobie rok, lub dwa lata wolnego na poznawanie świata podróżując. Obecnie mamy dużo większą łatwość podróżowania i spotykania się nawet we własnym kraju z natywnymi użytkownikami języka angielskiego. Dodatkowo wybierając się do państwa, w którym językiem urzędowym jest język nam nieznany skazujemy się na posługiwanie językiem angielskim automatycznie go ćwicząc.

Czym jest EP EFI ?

EP EFI to globalne badanie znajomości języka angielskiego przeprowadzane w 72 krajach świata przeprowadzane online.