Każda kobieta marzy o niezależności. Namiastką wolności i niezależności jest własna firma. Monopol na prowadzenie interesów tylko przez mężczyzn już dawno został przełamany. Mimo iż w dalszym ciągu panuje stereotyp iż poważne biznesy realizują wyłącznie mężczyźni to kobiety radzą sobie na rynku całkiem dobrze. Z dnia na dzień przybywa kobiet, które swoje marzenia uskuteczniają i zakładają nie rzadko ciekawe firmy z potencjałem i przyszłością. Unikalne pomysły na zarabianie bywają bardzo trafne, jednak aby się z nimi przebić każda businesswomen musi najpierw zdobyć niezbędną wiedzę o tym jak prowadzić swój biznes, aby był dochodowy i rozwojowy.

Jednym z elementów współczesnego biznesu jest międzynarodowy zasięg, a co za tym idzie niezbędna okazuje się umiejętność władania co najmniej językiem angielskim. Wkroczenie na rynek międzynarodowy wcale nie jest trudne, wystarczy ze swoją ofertą wystąpić w internecie. Wiele młodych firm właśnie do tego zaczyna zdobywając uznanie coraz szerszej grupy odbiorców niezależnie od narodowości. Aby nie być zaskoczonym warto wcześniej się przygotować i podszkolić swój angielski. W XXI wieku znajomość angielskiego jest bardzo powszechna i coraz trudniej znaleźć osoby młode nie znające co najmniej podstaw tego języka, mimo wszystko niewielu zna język biznesowy.

Ucząc się jeżyka zwykle mamy ku temu powody

Jeśli wiemy po co, dlatego się uczymy języka łatwiej nam o motywacje, jej podsycanie jak i same efekty w nauce. Jednym z powodów, dla których podejmujemy się nauki języka angielskiego jest biznes, chęć zaistnienia na rynku, w sieci, jak i poza internetem. Trudno w obecnych czasach założyć firmę i funkcjonować sprawnie na rynku nie znając angielskiego. Nie trzeba prowadzić międzynarodowych biznesów by odczuć potrzebę znajomości jeżyka. Z jednej strony klienci wybierają firmy w których robią zakupy, z którymi współpracują, tym samym zawsze może się nam trafić klient zagraniczny. Język angielski jest uniwersalnym językiem którym najczęściej posługujemy się w kontaktach z obcokrajowcami nie zależnie od ich faktycznej narodowości. Poza obsługą klienta zagranicznego istotne znaczenie języka można dostrzec w rozwoju firmy, siebie samej. Zdobywanie wiedzy o prowadzeniu biznesu, również z danej branży, sposobie marketingu jest znacznie prostsze znając angielski, bowiem informacji anglojęzycznych jest o wiele więcej niżeli w języku polskim. Mówiąc po angielsku można sięgnąć po literaturę jak i doświadczenia wielu osób, badania naukowe, analizy ekonomiczne, nowinki ze świata biznesu, które jeszcze na język polski nie zostały przełożone. Angielski to również okno na świat pod kątem kontaktów biznesowych, jeśli tylko planujemy szeroki zasięg naszego przedsięwzięcia warto jest znać język obcy, by móc nawiązać szereg relacji z dostawcami, odbiorcami, pośrednikami czy to w dystrybucji, czy transporcie.

Co ważne by swobodnie poruszać się z angielskim w świecie biznesu nie wystarczy posiadać wiedzę szkolną i opanować komunikację typową dla sytuacji życia codziennego w języku angielskim. Niezbędna jest wiedza z zakresu angielskiego biznesowego. Specjalistyczne słownictwo, żargon typowy dla ekonomistów, analityków rynku, marketingowców wymaga opanowania i orientacji. Nawet znając angielski bardzo dobrze może szybko okazać się, iż nie radzimy sobie z lekturą branżową. Rozwiązaniem są kursy językowe oraz korepetycje kładące nacisk właśnie na szczególne słownictwo. Ucząc się we własnym zakresie warto dołączyć do grup tematycznych i forów o tematyce biznesowej w sieci, które mogą dostarczyć nam i wiedzy merytorycznej i słownictwa dotąd nieznanego. Nawiązując szereg relacji online w języku angielskim możemy się uczyć, ćwiczyć i rozwijać zdobywając pewność siebie nie tylko w zakresie jeżyka i posługiwania się nim ale i samym biznesie. Nie do dziś wiadomo, iż osoby znające języki obce uchodzą za odważniejsze, bardziej kreatywne i lubiące wyzwania. Myślenie w języku obcym przydaje się w prowadzeniu biznesu na wiele sposobów. Sytuacja komplikuje się jeśli dotąd nie uczyliśmy się angielskiego, wówczas mamy zdecydowanie więcej do nadrobienia. Jeżeli jednak znamy angielski na poziomie co najmniej podstawowym, komunikatywnym powinny wystarczyć nam lekcje z angielskiego biznesowego – podają lektorzy angielskiego biznesowego z Preply.

Warto pamiętać, iż na naukę języka nie jest nigdy za późno

Ucząc się języka biznesu nie trzeba poświecić nauce wiele czasu, wystarczy zainteresować się tematyką biznesu, zgłębiać swoją wiedzę a przy okazji poznawać słownictwo z biznesem związane. Udział w konferencjach, kursach dla przedsiębiorców, także online wesprze nas nie tylko w poznawaniu angielskiego biznesowego ale wiedzy jako takiej o biznesie, o prowadzeniu własnej działalności, zarządzaniu itp. Nawet kiedy wydaje się nam że już wszystko wiemy, kiedy mamy wykształcenie ekonomiczne, skończyliśmy w wyróżnieniem studia z zarządzania to i tak czasy się zmieniają, rynek ulega zmianom i to w dynamicznym tempie, a nasza wiedza wymaga uzupełnienia i poszerzenia. Tak jak jeszcze kilkanaście lat temu angielski nie był niezbędny, tak dziś trudno prowadzić firmę nie znając języka obcego.

Jednym z najprostszych sposobów na naukę języka angielskiego biznesowego dopasowanym do potrzeb i możliwości osoby zainteresowanej są korepetycje. Jako, iż prowadząc firmę nie rzadko mamy problem z czasem an naukę, dyspozycyjnością doskonale sprawdzają się korepetycje przez Skype. Elastyczne godziny zajęć to jedna z zalet, której towarzyszy dowolność miejsca w jakim się chcemy uczyć. Możemy go dopasować do własnych preferencji jak i wykorzystać czas na naukę gdziekolwiek jesteśmy czy tow  delegacji czy też w pracy, domu itd. Wybór lektorów zapewniających poznanie języka biznesu również jest istotny w przypadku korepetycji online. Stacjonarnie zwykle trudno jest znaleźć właściwego korepetytora, zwłaszcza jeśli mieszkamy w niewielkich miejscowościach i mamy ograniczone fundusze na ten cel. sięgając do internetu możemy wybrać lektora z okolicy jak i z drugiego końca kraju a nawet świata. Tym samym możemy dopasować nauczyciela względem jakości zajęć, ich formy, czy też ceny. Tak duży wachlarz zalet korepetycji przez Skype przysparza im popularności wśród młodych biznesmenów i businesswomen. Efektywnie gospodarując czasem można nauczyć się języka od podstaw jak i zapoznać z tajnikami biznesowego angielskiego dyskretnie, komfortowo, tanio i skutecznie. Dzięki możliwości indywidualnej nauki korepetytor weryfikując nasz poziom wiedzy i oczekiwań może skomponować zestaw ćwiczeń, materiału specjalnie dla nas uzupełniając dotychczasowe braki, poszerzając wiedzę w obszarach w jakich potrzebujemy wsparcia.

Doskonałym urozmaiceniem i wzbogaceniem procesu nauki są aplikacje mobilne do nauki języka biznesowego które dbają o poszerzenie słownictwa z biznesem związanego i możliwość nauki w małych i częstych dawkach przy tak zwanej okazji np. zakupów, przerwy na lunch itd. Poza aplikacjami webowymi dedykowanymi przedsiębiorcom uczącym się języka specjalistycznego w internecie dostępnych jest wiele dedykowanych
kursów jak również gier biznesowych w języku angielskim, lektur blogów anglojęzycznych o tematyce biznesowej jak również materiałów audio i video o charakterze szkoleniowym i edukacyjnym. Poza korepetycjami możliwe są także konwersacje z native speakerami.

Polecamy też artykuł  English – The Language of Global Business? na portalu Forbes.