Chciałabym podzielić się z Tobą nie, co innym tematem, niż tym, którym zajmuje się, na co dzień profesjonalnie. Chcę, abyś zdała sobie sprawę z tego jak ważne jest stworzenie marki osobistej i ukierunkowanie swojego działania biznesowego na jednej konkretnej dziedzinie jako ekspert, w której będziesz się wyróżniać wśród innych. Temat ten jest bliski mojemu sercu z racji tego, że sama borykałam się z wyjściem mojego biznesu do szerszego grona odbiorców.

Przedstawię Ci trzy najważniejsze według mnie zasady, które pozwolą Ci ukierunkować swoją markę osobistą w kierunku stania się liderem wśród innych ekspertów.

  1. Określ dokładnie swoje wartości na jakich chcesz budować swój biznes i co jest Twoją motywacją do pomagania innym. Biznes nie jest jedynie czymś na czym masz zarabiać pieniądze, ma być on przede wszystkim źródłem rozwiązywania problemów innych ludzi.
  2. Bardzo ważnym elementem jest sprecyzowanie, czym dokładnie chcesz się zajmować. Prawda jest taka, że jeśli jesteś od wszystkiego, to jesteś do niczego. Nie oznacza to, że wiedza, którą posiadasz ma teraz spoczywać w szufladzie. Mam tu na myśli wybór jednej dziedziny, nazwanie jej i ukierunkowanie siebie w całości na tą wybraną dziedzinę. Podczas swojej pracy i w czasie rozmów z klientami i tak wydobędziesz i skorzystasz z całego wachlarzu swojej wiedzy, nawet na inne tematy. Grunt to ta pierwsza i najważniejsza klasyfikacja, w której czujesz się najlepiej i na temat, której najbardziej chcesz się rozwijać i dalej uczyć.
  3. Bądź spójna między tym, co mówisz, a tym co robisz. W dzisiejszych czasach mamy zbyt wielu ludzi wielkich słów, lecz małych czynów. To jak widzą Cię inni i co o Tobie mówią będzie dla Ciebie źródłem rozpoznawalności marki w przyszłości.