139271230527892100

Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez coraz bardziej wyspecjalizowanych narzędzi technologicznych. Łatwe w zastosowaniu, atrakcyjne wizualnie, zdają się ułatwiać nawet najbardziej banalne czynności. Nie dziwi tym samym fakt, że książki w formie papierowej zaczynają ustępować miejsca ebookom i audiobookom.

Książki w formie elektronicznej nie zajmują bowiem zbytecznego miejsca na domowych pułkach i nie ważą zbędnych kilogramów utrudniających zabieranie ich ze sobą w dowolne miejsce. Można z powodzeniem przechowywać i odtwarzać je za pomocą komputera, tableta, pendriva czy płyty CD/DVD. Zakup poszukiwanej pozycji nie wymaga również wizyty w księgarni, szeroka elektroniczna dostępność pozwala dosłownie w kilka sekund cieszyć się lekturą. Same plusy.

Wydanie ebooka pozostaje wyjątkowo atrakcyjne dla autora. Niskie koszty od 0 do 600 zł pozwalają w szybkim czasie cieszyć się z efektów swej pracy i liczyć na konkretne zyski. Ebook podobnież jak książka papierowa ma nadany numer ISBN i podlega klasyfikacji w Bibliotece Narodowej, jego autor natomiast od tego momentu oficjalnie istnieje w polskim systemie wydawniczym. Koszt zmniejsza się również po stronie czytelnika, który chętniej nabędzie pozycje.

Wyjątkowo atrakcyjne warunki w tym obszarze oferuje Wydawnictwo PsychoSkok. W cenę wydania ebooka wliczone są bowiem wszystkie niezbędne prace przygotowawcze jak: korekta, grafika okładek, skład, kampania informacyjno-promocyjna chociażby na Facebooku, recenzje w gazetach. Zadowolenie autora zawsze jest priorytetem, dlatego wszystko odbywa się po wspólnych, czasami długich ustaleniach.

Dodatkowym atutem pozostaje dołożenie wszelkich starań do rozreklamowania pozycji. Kanały dystrybucyjne obejmują ponad 90% rynku e- książki w Polsce, a ich filarem są księgarnie o największym zasięgu jak: Nexto, Virtualo, Empik, Publio, Azymut, Woblink, czy Ebookpoint. Sprzedaż odbywa się natomiast poprzez współpracę z prestiżowymi księgarniami. liderami rynku na świecie w tym: Amazon, Apple IBook Store, Nokia Reading, kobobooks.com. Tak bogata oferta prawdopodobnie pozostaje dostępna jedynie w Wydawnictwie PsychoSkok.

Profesjonalizm wydawnictwa potwierdza dostosowanie oferty do zróżnicowanych upodobań autorów. Dostępne 3 warianty wydania obejmujące prowizję dla autorów zakładają przychody wahające się od 15-80% wpływów wydawnictwa. Stawanie się uznanym autorem nigdy dotąd niebyło tak proste i atrakcyjne.