To, że książki są skarbnicą wiedzy, wiemy od dawna. Rozwój osobisty to szczególny plan działania, który pomoże nam osiągać cele, zdobywać nowe umiejętności oraz doskonalić samego siebie. Warto jednak wiedzieć jak się do tego zabrać. Tu z pomocą przychodzą pozycje literatury pisane przez osoby, które znalazły własną ścieżkę doskonalenia. Jakie są więc najlepsze książki, pisane przez praktyków rozwoju osobistego? Sprawdź!

1. „7 nawyków skutecznego działania” Stephen Covey
7 nawyków skutecznego działania to jedna z najlepszych książek dotyczących rozwoju osobistego. Napisana została przez Stephena Coveya i sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy. Mimo, iż nie jest najnowszą pozycją, to kwestie w niej poruszone są wciąż aktualne i ponadczasowe. Tytułowe siedem nawyków skutecznego działania opiera się na życiu osobistym jak i zawodowym. Covey zdradza sekrety, które doprowadzą do uporządkowania tych dwóch przestrzeni i nie rezygnowania z żadnej z nich. Co ciekawe autor zdradza jak dużo osiągnąć, jednocześnie będąc uczciwym. Książka w ciekawy sposób łamie stereotypy takie jak stwierdzenie, że pierwszy milion trzeba ukraść. Autor opiera je na swoim doświadczeniu i tym, co udało się mu osiągnąć. Dla wielu osób ta książka to prawdziwa biblia w tematyce rozwoju osobistego.

2. „Bogaty ojciec, biedny ojciec” Robert Kiyosaki
Następna książka, którą warto przeczytać, została napisana Przez Roberta Kiyosakiego – amerykańskiego biznesmena oraz inwestora. W swojej książce skupił się on na pieniądzach – o tym jak je pomnażać i w co inwestować. Autorowi zależy na zmianie myślenia zwykłych ludzi na temat pieniędzy. Nie czyni ich tematem tabu. Jest gorącym orędownikiem edukacji finansowej – uważa, że powinno się ją wdrażać już na etapie szkoły podstawowej. Książka ta jest napisana specyficznym językiem – być może nie trafi do wszystkich czytelników. Jednak wielu spośród tych, którzy ją przeczytali, zmieniło swoje poglądy na temat finansowania.

3. „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń” Nick Vujic
Jest to najlepsza książka, jaką można polecić, jeżeli chodzi o motywację do osiągania swoich celów. Wszystko za sprawą niezwykłego autora – Nicka Vujica, który urodził się bez nóg i bez rąk, a pomimo to założył normalną rodzinę, jeździ po całym świecie ze swoim biznesem oraz niczym nie odbiega od zdrowego człowieka. To opowieść o pokonywaniu własnych słabości, napisana humorystycznym językiem. Świadectwo, jakie w tej książce daje autor, motywuje czytelników do zmiany postrzegania świata – przede wszystkim zniechęca do narzekania na własny los. Pokazał on, że pomimo ciężkiego startu, każdy może osiągać sukcesy zawodowe oraz rodzinne.

Wymienione wyżej pozycje to książki, które warto przeczytać, o ile interesuje nas rozwój osobisty. Staraliśmy się wybrać takie, które niosą nie tylko wysoką wartość merytoryczną, ale także są pisane lekkim, przystępnym dla każdego językiem. Udowadniają, że marzenia się realizuje, a nie pozostawia gdzieś wysoko w chmurach. Obowiązkowa lektura dla głodnych motywacji i wiedzy.