Każdy z nas na swój sposób dąży do rozwoju, czy to osobistego, czy zawodowego. Potrzeba samorealizacji jest jedną z podstawowych dla człowieka. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy po co coś robimy, lub wydaje się nam iż podążamy za modą, czy pieniądzem, tymczasem przyczyny podejmowania danej aktywności mogą być całkiem inne. Jednym z działań jest nauka, a zwłaszcza nauka języków obcych. To właśnie języków uczymy się dla siebie, nie na ocenę, zaliczenie, czy dla zadowolenia szefa. Z nauki języków i jej efektów czerpiemy najwięcej my sami, mimo iż może się nam wydawać, że nauka angielskiego jest nam potrzebna wyłącznie do pracy, to w gruncie rzeczy wpływa ona na nas znacznie szerzej.

Nauka języka znacząco wpływa na rozwój człowieka pod każdym względem. Po pierwsze pozwala odnaleźć hobby, po drugie wzmaga kreatywność, samodzielność i systematyczność, gwarantuje doskonałą gimnastykę mózgu. Naukowo udowodniono iż osoby mówiące w języka obcych później się starzeją i omija ich przypadłość wieku starczego jaką jest demencja. Co więcej osoby te uznawane są za bardziej odważne finansowo. Podejmując wyzwania nauki języków stają się także odważniejsze na niwie finansów. Niezależność jaka cechuje osoby wielojęzyczne pozwala się dostrzec wśród biznesmenów i przedsiębiorców, którzy nie rzadko są bardziej kreatywni od tych, którzy działają wyłącznie lokalnie i tylko na polskim rynku. Co więcej nauka języków obcych pozwala zyskać wyższą samoocenę, pewność siebie i swobodę w kontaktach międzynarodowych, czego przykładem jest angielski na Skype. Otwartość oraz pogoda ducha osób mówiących w wielu językach sprawia, że częściej są oni optymistami widzącymi różne punkty spojrzenia na to samo zagadnienie, dostrzegają to czego inni nie widzą. Znając języki mamy szeroki dostęp do wiedzy z całego świata, możemy w każdej chwili sięgnąć po wiedzę z sieci czy obcojęzycznych publikacji a także samodzielnie przyczynić się do rozwoju nauki, wiedzy poprzez prowadzenie badań na światowym poziomie i w środowisku naukowców, co nie byłoby możliwe gdyby nie znajomość co najmniej angielskiego.

Porozumiewanie się za pomocą internetu poprzez angielski na Skype otwiera szereg możliwości. Z tego też powodu osoby mówiące kilkoma językami uchodzą za nowoczesne i zawsze będące na bieżąco, na czasie. Dodatkowym plusem jest możliwość poznawania wielu ciekawych osób, posiadania znajomych z różnych krajów, których łączą te same zainteresowania mimo innego języka. Także nauka języków zmienia swe oblicze, dostępny jest już nie tylko angielski na Skype, ale też inne języki obce. Komunikacja międzyludzka jest niezwykle istotna nie tylko dla rozwoju człowieka jako jednostki ale i całej ludzkości. Uniwersalizm angielskiego wciąż nie zdominował języków narodowych, co widać przede wszystkim po rynku pracy. Mimo iż wiele firm mogłoby świadczyć swoje usługi posługując się angielskim stawia na języki narodowe, bowiem to dzięki nim zyskuje lepsze wyniki sprzedaży, grono klientów itp – podaje Preply.com – angielski przez skype.

language 9

Znając języki obce mamy szansę na pracę w środowisku międzynarodowym. Z reguły nie musimy obawiać się o zatrudnienie w swoim zawodzie, jeśli nie w Polsce to gdzie indziej. Możliwość pracy zagranicą jest znacznie bardziej realna dysponując kompetencjami językowymi. Co więcej upowszechnienie się pracy online sprawia, że znając język nie jesteśmy związani możliwościami lokalnego rynku pracy a możemy podjąć pracę na drugim końcu świata bez ruszania się sprzed komputera. Jak widać zalet znajomości języka jest całe mnóstwo. W kontekście rozwoju zawodowego to spora szansa na awans, delegację zagraniczną, jak również pracę w zagranicznych koncernach. Również w zakresie wykształcenia znajomość języka obcego lub kilku języków, zwłaszcza tych najpopularniejszych jak angielski, niemiecki, francuski pozwala na obszerny w wybór uczelni i kierunków studiów, szkoleń zawodowych, kursów dających uprawnienia specjalistyczne itp. w kraju i zagranicą. Studia na zagranicznych uczelniach to obecnie dość wyraźny trend na zdobycie dobrego wykształcenia jak i doświadczenia, obycia w środowisku międzynarodowym. Popularne są wymiany studenckie jak i wyjazdy zagraniczne na kursy językowe, emigracja zarobkowa w sezonie turystycznym i wakacyjnym. Dzięki znajomości języków możemy wyruszyć przed siebie nie obawiając się barier językowych czy to w pracy, czy na uczelni jak i w podróży, na urlopie, w muzeum itd.

Co prawda kluczowym językiem jest angielski, to warto znać więcej języków, również tych niepopularnych, chociażby po to by móc zaimponować znajomością węgierskiego, czy hiszpańskiego w towarzystwie. Osoby znające języki uchodzą za bardziej towarzyskie, są lubiane i cenione wśród znajomych. Mimo iż, znajomość języków nie jest wyznacznikiem inteligencji, czy miarą kompetencji to obiektywnie jest zaletą danej osoby. Możliwość swobodnej komunikacji w wielu językach bez potrzeby tłumacza to duży atut niezależnie od tego jaki zawód wykonujemy, gdzie mieszkamy i w jakim towarzystwie się obracamy. Wielojęzyczność jest w modzie, jednak to nie moda jest jej najistotniejszą cechą a praktyczny wymiar. O wielojęzyczności mówi się głównie w aspekcie emigrantów z Polski, którzy wyjechali do Anglii, Niemiec, czy Irlandii. Młode pokolenie dzieci emigracyjnych z natury rzeczy jest wielojęzyczne, co jest korzystnym zjawiskiem nie tylko w razie powrotu do kraju ale także w przypadku pozostania na stałe w krajach do których emigrowali ich rodzice. Znajomość polskiego również ma swoją moc, nie tylko w Polsce, co za zachodnią granicą. Szanujące się firmy o międzynarodowym zasięgu działające także na polskim rynku potrzebują pracowników do obsługi klienta z językiem polskim – podaje Preply.com – angielski przez skype.

Polecamy też:  Firmy wymagają znajomości hiszpańskiego

Zupełnie innym aspektem jest kwestia finansów. Znając język obcy można liczyć wedle badan statystycznych na pensję co najmniej dziesięć procent wyższą. Pomijając łatwość w znalezieniu oferty pracy również finansowo można liczyć na lepszą pracę. Im znamy więcej języków, im są to bardziej poszukiwane języki na rynku, a zwłaszcza rzadkie możemy liczyć na płace nawet o sto procent wyższe. Średnio płace z każdym kolejnym językiem rosną o kilkanaście procent. Tym samym znając dwa języki obce zarabiamy statystycznie około dwudziestu pięciu procent więcej niżeli osoba na tym samym stanowisku z podobnym doświadczeniem i równorzędnym wykształceniem, jednak nie znająca języków obcych. Te same zależności są widoczne na zagranicznych rynkach, gdzie Polacy znający co najmniej angielski mogą liczyć na europejskie stawki godzinowe, zaś polscy pracownicy nie władający żadnymi językami poza polskim przyjmowanie są do prac wyłącznie najniżej płatnych, bez szans na awans, podwyżkę.

Warto dodać, iż płace na warunkach europejskich są kilkukrotnie wy
ższe niżeli w kraju
, co brzmi zachęcająco. Jednak nie tylko pieniądze w życiu są ważne. Wiele osób stawia na rozwój językowy z uwagi na osobistą potrzebę samorealizacji, dokształcania się i rozwijania pasji, nie zawsze zawodowych,a le często mających wiele wspólnego z pracą zawodową. Często marzenia o podróżach, odkrywaniu dalekich krain, zwiedzaniu zabytków czy uprawianiu sportów wiążą się z koniecznością komunikacji w językach obcych. Tym samym nauka języków zyskuje na znaczeniu i w tym aspekcie.

Aby poznać autora tekstu kliknij tutaj i poznaj Preply.com gdzie angielski przez skype jest najbardziej popularnym językiem obcym.