CP V konf 22

Porażka prowokuje wiele postaw. Bywa, że odbiera energię i blokuje konstruktywne działanie, ale może być też solidnym fundamentem siły. Siły, która odpowiednio ukierunkowana uskrzydla i nadaje drugie imię niepowodzeniom ? sukces.

Sposób, w jaki myślimy o porażce ma niebagatelny wpływ na mechanizm odbudowywania wiary we własne możliwości i gromadzenie osobistego kapitału siły. Pewnego rodzaju uważności niezbędnej do mierzenia się z kolejnymi wyzwaniami. Jeśli dobrze zdefiniujemy wydarzenia, które stały się naszym udziałem i wyciszymy ?wewnętrznego krytyka?, pomożemy sobie wydobyć korzyści nawet z tych najtrudniejszych sytuacji. Zwycięzcy często podkreślają, że to właśnie przyjęcie odpowiedzialności za pozytywny wpływ na siebie, przyczyniło się do ich sukcesów w wielu sferach życia. Spotęgowało motywację i nadało inną rangę osiągnięciom. Sprawiło, że bardziej je docenili.

Zaufany mentor

Niepowodzenia, potknięcia, rozmaite klęski przyczyniają się do gromadzenia cennych informacji o nas samych. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że hartują i przecierają szlaki kolejnym wyzwaniom. Są czymś w rodzaju treningu poprzedzającego start w wyczerpującym maratonie. Pewne etapy niepokoją i piętrzą trudności, ale już sama perspektywa pokonania własnych słabości staje się motorem napędowym miarowego biegu do satysfakcjonującej mety. Zaprawieni w bojach wiedzą, że nie ma sensu forsowne przyspieszanie, bo tak naprawdę liczy się odnalezienie najwłaściwszego tempa. Takiego, które sygnalizuje lojalnie niebezpieczeństwo, bo w pewnym momencie zaczyna działać jak zaufany mentor. Sukces rzadko sprzyja tym, którzy kwestionują własną wartość i obarczają się winą za niepowodzenia. Nie wykorzystują ich do budowania strategii przybliżających cel. Opanowanie zdolności przerabiania pewnych doświadczeń na konstruktywne działanie zawsze procentuje. Dużo łatwiej podejmować decyzje kierując się mottem: ?Żyj tak, jakby miało zdarzyć się najlepsze i bądź przygotowany na najgorsze?. Jeśli spodziewamy się tylko dobrych scenariuszy ? oczekujemy niemożliwego i ograniczamy sobie pole widzenia.

Jak porażkę przekuć w sukces?

22 października br. w warszawskim Centrum Olimpijskim zaplanowano V konferencję Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. W ramach spotkania, którego hasło przewodnie odwoła się do poszukiwania odpowiedzi na pytanie: ?Jak porażkę przekuć w sukces??, przewidziano blok 6 wykładów eksperckich i rozmów z kobietami legitymującymi się znaczącymi sukcesami w biznesie. O swoich doświadczeniach w dążeniu do celu i pokonywaniu rozmaitych barier opowiedzą m.in.: Małgorzata Chechlińska z Grupy Trip, Kinga Nowakowska z Capital Park, Aleksandra Nieściuszko ? Bujnicka i Katarzyna Pawlikowska z Garden of Words. Panel dyskusyjny poprowadzi dziennikarka prasowa i telewizyjna ? Anna Maruszeczko, a gościem specjalnym będzie Maria Seweryn ? aktorka, propagatorka działań Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury, od lat dzielnie zarządza Och-Teatrem.

Celem organizatorów jest nadanie konferencji charakteru cennej wymiany doświadczeń i prezentacji praktycznych koncepcji pisania biznesplanu, budowania strategii firmy, możliwości przekształcania małej organizacji w międzynarodową korporację. Wykorzystanie nowoczesnych technologii i narzędzi IT.

Priorytetowy status zyska rozmowa o tym, że popełnianie błędów, oswajanie niepowodzeń jest nieuniknionym elementem prowadzenia biznesu i wpisuje się w każdy scenariusz sukcesu. Doświadczenia gości konferencji dowiodą, że porażka jest drogą do rozwoju. Warto ją spokojnie przejść, żeby przetrwać zawirowania, pokonać je, wygrać i realizować marzenia.

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to platforma spotkań, wsparcia i kontaktów biznesowych dla kobiet, które prowadzą swoje firmy lub myślą o ich założeniu. Została powołana do życia i jest animowana przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet.Skala działańDwa razy w miesiącu, w Warszawie, organizowane są spotkania networkingowe dla kobiet, stwarzające im szansę zdobywania, pogłębiania wiedzy i nawiązywania znajomości biznesowych. Ich celem jest wymiana doświadczeń z gośćmi specjalnymi – inspirującymi, przedsiębiorczymi kobietami.

Dwa razy w roku (wiosnę i jesienią) organizowane są konferencje Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, które mają charakter edukacyjny, networkingowy. Rola panelistek powierzana jest wiodącym przedstawicielkom biznesu, a prelegentek – ekspertkom – praktykom.

Autorski program mentoringu biznesowego, Biznes w kobiecych rękach, wspiera początkujące przedsiębiorczynie. Realizowany jest w partnerstwie z Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy i we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy.