W momencie kiedy zaczniemy inwestować za pomocą opcji binarnych, okaże się, że nadarzających się okazji na zysk jest znacznie mniej, niż tych, przy których możemy stracić pieniądze. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo natrafienia na nadarzającą się okazję, inwestorzy często korzystają z rad bardziej doświadczonych graczy giełdowych i wykorzystują ich porady w ocenie rynku.

Specjaliści wyrażają się o takim sposobie inwestowania bardzo różnie. Wynika to z faktu, że w sieci Internet znaleźć można bardzo wiele stron oferujących zarówno darmowe jaki płatne rekomendacje. Niestety 90% z nich nie zapewni nam żadnych zysków, a jedynie sprawi że będziemy biedniejsi o abonament, który wykupimy na danej stronie. Należy zatem podchodzić do tego tematu z powściągliwością i trzeźwą oceną sytuacji. Najlepszym sposobem jest wykorzystywanie takich rekomendacji do potwierdzenia lub zaprzeczenia własnej analizie. Ona natomiast powinna być poparta szeroką wiedzą o rynku. Poniżej przedstawiono kilka aspektów które często poruszane i wykorzystywane są w takich rekomendacjach.

Opcje Call lub Put

Oczywiście wszyscy wiemy do czego takie opcje służą. Jeśli jednak nie jesteśmy z nimi zaznajomieni, co proponujemy zapoznać się z poradnikiem opcji binarnych. Dzięki niemu będziemy w stanie zrozumieć zasady działania wielu mechanizmów, poznać metody inwestycyjne oraz często uniknąć pochopnych decyzji. W skrócie, jeżeli wykupujemy opcję Call (Up) na srebro, to mamy nadzieję, że cena tego towaru będzie wyższa w momencie wygaśnięcia kontraktu. Inwestorzy często wykorzystują taką opcję w momencie pojawienie się na rynku komunikatów giełdowych dotyczących danego aktywa. Takie komunikaty bowiem mogą wskazywać na to jak wkrótce potoczą się losy cen danego towaru lub akcji.

Strategia wyjścia

Jeżeli chodzi o opcje binarne, to zawsze należy pamiętać aby mieć plan b, który będzie zakładał wyjście z rynku w sytuacji kryzysowej. Jest to podstawowa zasada zarządzania ryzykiem i głęboko nakłaniamy do przerobienia tego tematu zanim zaczniemy inwestować na giełdzie. Każdy profesjonalny inwestor giełdowy musi znać granicę swoich inwestycji i wiedzieć kiedy należy z rynku wyjść. Dzięki takiej postawię inwestorzy bardzo często minimalizują straty. Początkowo bardzo często nie będziemy w stanie oderwać się od gry,  co skutkować może utratą środków inwestycyjnych. Dlatego należy pamiętać, że w początkowej fazie gry, a w zasadzie na etapie nauki należy wykorzystywać minimalne środki, a nawet skorzystać z darmowych kont demonstracyjnych, które często oferowane są przez platformy opcji binarnych.