Angielski jest językiem, który w dzisiejszych czasach jest niezwykle potrzebny. Jeśli liczymy na jakąś dobrze płatną pracę, nieważne, w jakim zawodzie, znajomość angielskiego jest warunkiem obowiązkowym. Przydaje się na przykład w różnych dziedzinach nauki, aby móc czytać artykuły i czasopisma specjalistyczne czy w handlu, by móc się porozumieć z zagranicznymi kontrahentami. Jest wiele sposobów na to, aby szybko i sprawnie nauczyć się języka obcego.

Poznaj kilka metod, które pozwolą Ci w szybki i łatwy sposób poznać język angielski i wciąż rozwijać swoje umiejętności.

Miej stały kontakt z językiem

Anglojęzyczne filmy, książki, prasa czy muzyka są bardzo łatwo dostępne w sklepach i za pośrednictwem internetu. Wykorzystaj to i połącz przyjemne z pożytecznym. Zamiast oglądać film z lektorem, wybierz oryginalną ścieżkę dźwiękową bez napisów lub z napisami angielskimi. Czytaj książki po angielsku, zagraniczną prasę oraz serwisy internetowe, próbuj zrozumieć znaczenie nowych słów z kontekstu całych zdań. Dzięki temu poznasz żywy język, a nie tylko podręcznikowe formułki.

Poznaj najpopularniejsze słowa i zwroty

W nauce języka angielskiego zaskakująco przydatna okazuje się statystyka. Udowodniono naukowo, że opanowanie zaledwie tysiąca najpowszechniej używanych słów w pełni wystarczy do sprawnego posługiwania się językiem w codziennych sytuacjach, w pracy czy podczas wyjazdów zagranicznych.

Dużo rozmawiaj

Częste konwersacje po angielsku sprawią, że przestaniesz się zastanawiać nad tym, jakich słów użyć, by ubrać swoje myśli w słowa. Z czasem po prostu zaczniesz myśleć w tym języku, a twoja mowa stanie się płynna. Jeśli, ktoś z Twoich znajomych znam dobrze język angielski poproś go, by wszystkie wasze rozmowy odbywały się wyłącznie po angielsku. Stały kontakt z językiem jest bardzo ważny, jednak uporządkowanie wiedzy i gramatyki również. Czasami nie wiemy, dlaczego zastosowano taki, a nie inny czas i co oznaczają niektóre wyrażania. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest kurs w szkole językowej. Centrum Języków Obcych Archibald w Warszawie oferuje kursy indywidualne oraz grupowe na wielu poziomach zaawansowania. Na zajęciach mówi się wyłącznie po angielsku, więc będziesz miał okazję sprawdzić swoje umiejętności w rozmowie z innymi uczestnikami, lektorami i native speakerami.