Rozwój zawodowy i osobisty idą w parze. Harmonijne poszerzanie swej wiedzy, podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności sprzyjają nie tylko lepszej samoocenie, pozycji społecznej ale i karierze zawodowej. Naturalna potrzebą człowieka jest rozwój, poznawanie świata i jego ulepszanie. Każdy z nas rodzi się z bardzo mocno zakorzenioną motywacją wewnętrzną, która z czasem się mobilizuje nas do działania, aktywizuje, a czasem słabnie na rzecz konformizmu, czy też pasywnego stylu życia. Równie naturalną cecha człowieka co chęć odkrywania nieznanego, badania świata jest lenistwo i wygoda. To właśnie lenistwo sprawia, że wiele aktywności pomijamy, szybko rezygnujemy z wyzwań, które wymagają od nas wysiłku.

Cywilizacja nas rozleniwia ale tak samo mobilizuje oferując coraz więcej możliwości.

Apetyt na życie wzrasta w miarę jedzenia, co za tym idzie mimo że wielu z nas się nie chce uczyć, studiować, pracować, wychodzić z domu, dojeżdżać na zajęcia, spotkania, to chcemy korzystać z komunikacji online, wiedzy i wynalazków XXI wieku. Postępująca globalizacja wymusza na nas znajomość angielskiego jako języka internetu, umiejętności posługiwania się komunikatorami internetowymi, oprogramowaniem komputerowym itp. Wynalazki techniki sprzyjają nie tylko handlowi online, rozrywce w wirtualnym świecie, znalezieniu towarzystwa o wspólnych zainteresowaniach ale również nauce, edukacji. Dzięki kanałom komunikacji online możliwa jest e-nauka na każdym poziomie zaawansowania począwszy od edukacji elementarnej po studiowanie zdalne. Szereg materiałów do nauki online pozwala na samoorganizację procesu nauki i dostosowanie do swoich potrzeb możliwości form nauki, tempa i zakresu. Obszerna oferta nauki przez internet umożliwia naukę we własnym zakresie z pomocą sieci i jej użytkowników skupionych w grupach tematycznych, na forach internetowych jak również z pomocą e-kursów czy poprzez e-korepetycje.

Nie wychodząc z domu możemy się uczyć przyjemnie, wygodnie i skutecznie bez stresu, presji czasu ani nacisku na wynik, porównywania z innymi itd. Popularne są w internecie korepetycje z fizyki, jak i innych przedmiotów przez Skype. W organizacji nauki przez Skype pomagają wyspecjalizowane serwisy www poświęcone korepetycjom zdalnym jak Preply.

Innowacyjne metody nauki zdalnej odbierają nam ostatnią wymówkę przed nauką. Nie musimy nie tylko tracić czasu na dojazdy, dostosowywać się do grafiku zajęć w szkołach i na uczelniach. Niezależnie gdzie mieszkamy, czy z dala od miasta czy w samym środku stolicy możemy się uczyć nie ruszając się sprzed komputera. To również cios w organizację czasu, bowiem nie można tłumaczyć się brakiem czasu na naukę, gdyż z pomocą aplikacji mobilnych i korepetycji indywidualnych możemy uczyć się w każdej wolnej chwili, przy okazji. Preply (oferująca n.in. korepetycje z fizyki w Poznaniu) jest doskonała oferta dla wszystkich zabieganych i zapracowanych, którzy nie maja czasu na tradycyjną formę nauki. Korzystając z e-korepetycji mogą uczyć się w pracy, w podróży za pośrednictwem telefonu podłączonego do sieci czy tabletu, o każdej porze dnia, nocy. To niezwykle komfortowy sposób zdobywania wiedzy i to z indywidualnym nauczycielem, który może rozpoznać nasze potrzeby i możliwości, poprowadzić nas wprost do sukcesu. Korepetycje z fizyki najczęściej poszukiwane są przez maturzystów. Skype pozwala na darmowe połączenia audio i wideo w czasie rzeczywistym. Wystarczy mieć zainstalowany Skype oraz przyłącze do internetu by móc się uczyć. Dzięki nauce w systemie jeden na jeden nauka jest nie tylko przyjemniejsza ale i efektywniejsza. Można bowiem poświęcić więcej czasu na zagadnienia z jakimi mamy trudności a pominąć te utrwalone i opanowane. Elastyczny terminarz zajęć może zapewnić pełen komfort nauki dostosowanej do naszych potrzeb i preferencji. Z korepetycji możemy korzystać cyklicznie, okazjonalnie, w razie potrzeby, sprawdzenia się itd. Co więcej możemy wybrać korepetytora. To szczególnie istotna zaleta dla tych, którzy stacjonarnie nie maja wielkiego wyboru lub w okolicy nie ma żadnego korepetytora. Tym samym dzięki Preply mogą wybierać w setkach, tysiącach korepetytorów ze zróżnicowanymi kwalifikacjami, doświadczeniem i stawkami za godzinę. Firma jest liderem wśród platform edukacyjnych wspierających naukę języków obcych. Baza kontaktowa lektorów i native speakerów z całego świata jest imponująca. Jednakże nie tylko języków obcych można uczyć się z Preply, bowiem dostępne są także takie przedmioty jak fizyka, chemia, matematyka.

Ucząc się indywidualnie uczymy się trafniej i  szybciej

E-korepetycje to nieoceniona pomoc w nauce, również jako uzupełnienie braków w edukacji klasycznej. Co ważne Preply to oferta dla każdego, tak młodzieży, studentów jak i przedsiębiorców i managerów dążących do doskonałości poprzez zgłębianie tajników swoich pasji. Z korepetycji skorzystać można odczuwając potrzebę poszerzenia wiedzy przed egzaminem, maturą, olimpiadą, jak i wówczas, gdy doskwierają nam zaległości i braki w zrozumieniu poszczególnych tematów. Warto zwrócić uwagę na wartość dodana korepetycji. Nauczyciele zdali odgrywają często rolę mentorów poprzez motywowanie, wspieranie, wytyczanie drogi kariery i poszczególnych celów w edukacji.  Platforma Preply może być również inspiracją dla wielu. Przeglądając ofertę korepetytorów online jak i stacjonarnych można odkryć w sobie potrzebę nauki kolejnego z języków obcych czy poszerzenia wiedzy w dziedzinie matematyki bądź chemii. Preply (oferująca n.in. korepetycje z fizyki w Poznaniu) jest kompleksową platformą e-learningową. Zapewnia kontakty z korepetytorami jak również pośredniczy w realizacji korepetycji i rozliczeniu, co więcej pozwala pozostawić opinię o korepetytorze w serwisie z korzyścią dla innych internautów.

Kolejną z zalet przemawiającą za wyborem e-nauki ze Skype są oszczędności jakie mamy szanse poczynić. Po pierwsze oszczędzamy czas  i pieniądze na dojazdy do korepetytorów, po drugie mamy możliwość wyboru oferty najbardziej konkurencyjnej cenowo. Najwięcej oszczędzają internauci z dużych miast, gdzie koszty indywidualnych korepetycji są stosunkowo wysokie, jak i osoby z bardzo niewielkich miejscowości, w których monopol jednego, dwóch korepetytorów zawyżają ceny.

Nie można zapominać, iż Preply to również nie lada oferta dla korepetytorów, dla których e-nauka to kolejne zawodowe wyzwanie, któremu chcą stawić czoła. E-korepetycje rozwijają nie tylko uczniów, ale również nauczycieli-korepetytorów. Bez wątpienia korepetycje z fizyki online to przyszłość, obecnie to innowacyjna i oryginalna metoda nauki, która zyskuje coraz szersze grono usatysfakcjonowanych użytkowników. Z uwagi na dostępność e-korepetycje są ciekawym rozwiązaniem dla coraz szerszej grupy odbiorców. Coraz szersza oferta przedmiotów i języków jakie zapewnia Preply to odpowiedź na rosnące zainteresowanie nauką w komfortowych w
arunkach. W porównaniu z nauka tradycyjną e-nauka charakteryzuje się duża swobodą, atrakcyjną formą, która inspiruje, pobudza do działania i zachęca do nauki.

Portal Preply to nie jedyna platforma e-learningu, aczkolwiek cieszy się ona największa popularnością na polskim rynku. Warto spróbować! Dla niezdecydowanych Preply zapewnia darmowe lekcje próbne, które pozwolą ocenić wartość korepetycji zdalnych i porównać je z tradycyjnymi. Na korepetycje z fizyki w Poznaniu zapraszamy na http://preply.com/pl/poznan/korepetycje-z-fizyka  a osoby, które szukają lekcji z języków obcych lub innych przediotów zapraszamy na stronę główną Preply.