Dlaczego w dłuższej perspektywie czasu inwestycja w złoto jest najlepszą?

Złoto dawniej służyło przede wszystkim jako środek płatniczy, a jego posiadanie świadczyło o bogactwie i wysokim statusie społecznym. Dziś cieszy się zainteresowaniem m.in. osób szukających bezpiecznej lokaty kapitału, która ochroni ich oszczędności przed inflacją. Dlaczego warto kupić złoto inwestycyjne?

Złoto lokacyjne – najważniejsze atuty

Zakup złota inwestycyjnego warto rozważyć z kilku powodów. Przede wszystkim ten metal szlachetny nie poddaje się inflacji, w przeciwieństwie do walut papierowych. Oprócz tego stanowi on środek płatniczy akceptowany niemal na całym świecie. Te dwie cechy sprawiają, że królewski kruszec sprawdzi się doskonale jako zabezpieczenie kapitału, zwłaszcza na czasy kryzysu. W razie konfliktu zbrojnego czy załamania na rynku gospodarczym z całą pewnością zachowa swoją wartość, czego nie można powiedzieć o pieniądzach papierowych, akcjach giełdowych czy obligacjach. Ponieważ złota nie da się wyprodukować, a jego ilość jest ograniczona, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że jego cena nie będzie spadała, a w dłuższej perspektywie czasu wartość tego kruszcu wzrośnie. Metale inwestycyjne w postaci fizycznych sztabek stanowią ponadto dla wielu osób pewniejszą lokatę kapitału niż papiery wartościowe. Złoto traktowane jest więc jako zabezpieczenie na przyszłość bądź inwestycja długoterminowa, która znaczące zyski przyniesie dopiero po kilkunastu latach.

Kupno złota jako inwestycja długoterminowa

Osoby planujące inwestycję w metale lokacyjne mogą przeanalizować wahania ceny złota w ciągu ostatnich kilku lub kilkunastu miesięcy i stwierdzić, że zakup królewskiego kruszcu jest mało opłacalny. Warto jednak pamiętać, że nabycie złota należy potraktować jak inwestycję długoterminową, a na zysk przyjdzie poczekać kilka lub nawet kilkanaście lat. W latach 90. uncja złota kosztowała w Polsce 300-400 dolarów, dziś cena złota wynosi ok. 1900 dolarów za uncję. Osoby, które trzydzieści lat temu kupiły złoto i teraz zdecydują się na jego sprzedaż, mogą więc liczyć na niemały zysk. Jest też mało prawdopodobne, że wartość królewskiego kruszcu znacząco spadnie, z całą pewnością warto więc uwzględnić metale lokacyjne w swoim portfelu inwestycyjnym, zwłaszcza jako zabezpieczenie kapitału przed inflacją.

Kup złoto rozsądnie

Przede wszystkim planując zakup metali szlachetnych warto zachować ostrożność – wszelkie propozycje kupna złota w cenie znacznie niższej od aktualnego kursu tego metalu szlachetnego są podejrzane i lepiej z nich nie korzystać. Sprzedaż srebra i złota oferują zarówno mennice, jak i lombardy czy osoby prywatne za pośrednictwem Internetu. Najrozsądniej jest jednak skorzystać z usług sprawdzonego dilera. Wygodną opcją jest też dokonanie transakcji online, co pozwala nabyć sztabki lub monety inwestycyjne nawet bez wychodzenia z domu – taką możliwość oferuje np. 79 Element. Rozsądnie jest też decydować się wyłącznie na zakup produktów, których autentyczność potwierdzają certyfikaty, ponieważ będziemy mieć wówczas pewność, że nabyte wyroby mennicze przedstawiają realną wartość. Na https://79element.pl/ dostępne są zarówno sztabki złota o różnej wadze, jak i monety bulionowe, więc każdy inwestor, zarówno początkujący, jak i mający już pewne doświadczenie, znajdzie tu produkty spełniające jego oczekiwania.

Jak inwestować w złoto?

Złoto przede wszystkim należy traktować jak inwestycję długoterminową – jego sprzedaż może okazać się opłacalna po wielu miesiącach od zakupu. Ponieważ jednak jest to stabilna inwestycja, stanowi świetny sposób na ochronę oszczędności przed skutkami inflacji. Pomimo zalet lokowania kapitału w królewski kruszec warto zadbać o dywersyfikację swojego portfela inwestycyjnego i przeznaczyć na zakup metali szlachetnych część oszczędności, a nie całość. Umieszczenie posiadanych pieniędzy w zróżnicowane produkty inwestycyjne daje szansę na większy zysk i minimalizuje ryzyko strat.

More Articles for You

Kluczowe Elementy Wzornictwa Przemysłowego

Wzornictwo przemysłowe to szerokie pojęcie, które odnosi się do procesu tworzenia produktów w sposób estetyczny, a zarazem funkcjonalny. Projektowanie produktów …

Co to są automaty vendingowe?

Automaty vendingowe są powszechnie spotykane w wielu miejscach, takich jak biurowce, centra handlowe czy parki. Są to urządzenia, które umożliwiają …

Rodzaje faktoringu wierzytelnościowego: poznaj różne podejścia do finansowania Twojej firmy

Faktoring wierzytelnościowy to popularna metoda finansowania, która umożliwia firmom skrócenie czasu potrzebnego na uzyskanie płynności finansowej. Istnieje jednak wiele rodzajów …

Etapy planowania konferencji. O czym należy pamiętać?

Organizacja konferencji jest złożonym procesem, który wymaga starannego planowania i koordynacji wielu elementów. W tym artykule omówimy kluczowe kroki, które …

Roczne rozliczenie w Danii nie jest skomplikowane. Jak je zrealizować?

Rozliczenie roczne w Danii może wydawać się skomplikowane, ale w rzeczywistości jest dość proste, jeśli zna się odpowiednie kroki. W …

Dlaczego zdecydować się na wynajem mieszkania na potrzeby filmu? Zapoznaj się z 5 argumentami.

Wynajmowanie swojego mieszkania pod film to coraz popularniejsza opcja dla właścicieli nieruchomości. Dlaczego warto skorzystać z tej możliwości? W artykule …