Laptopy poleasingowe – klasyfikacja

Laptopy poleasingowe to sprzęty wcześniej używane w dużych firm. Pracodawcy zapewniają osobom zatrudnionym sprzęt najwyższej jakości. Jednak z tego względu, że laptopy klasy biznes są dość drogie, firmy biorą takie urządzenia w leasing. Po okresie leasingu komputery trafiają do sprzedaży detalicznej.

Leasing to forma umowy pomiędzy leasingodawcą, czyli firmą zajmującą się leasingiem, a leasingobiorcą, czyli osobą fizyczną lub podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą. Na podstawie takiej umowy następuje wynajem różnych urządzeń, w tym przypadku laptopów, na określony czas. Gdy obowiązuje umowa, za wypożyczenie urządzeń leasingobiorca musi dokonywać opłat w formie rat leasingu. Po zakończeniu umowy podmiot prowadzący działalność może wykupić użytkowany w firmie sprzęt lub rozpocząć leasing na nowe urządzenia. Jeśli tak zrobi, wtedy laptopy, które były w leasingu, po przeglądzie i koniecznych naprawach wracają na rynek i są dostępne w sprzedaży jako laptopy poleasingowe.

Laptopy poleasingowe – dlaczego warto?

Laptopy poleasingowe Warszawa stanowią alternatywę dla nowych notebooków. To dobra opcja, gdy szukamy sprzętu dobrej jakości za niewielką cenę. Komputery poleasingowe to na ogół urządzenia klasy biznes, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz dobrymi parametrami. Dodatkowo najczęściej duże firmy decydujące się na leasing stawiają na znane marki i leasingują laptopy z najwyższej półki. To urządzenia posiadające mocny procesor, dużo pamięci RAM, szybki dysk SSD oraz inne wysokiej klasy komponenty.

Klasyfikacja laptopów poleasingowych

Zanim laptopy poleasingowe trafią do sprzedaży detalicznej, muszą przejść przegląd, a po renowacji zostają skalsyfikowane. Powszechnie przyjęta klasyfikacja wizualna komputerowego sprzętu poleasingowego wyróżnia następujące klasy:

  • A+ – określa urządzenia w pełni sprawne, nieposiadające śladów użytkowania;
  • A – to sprzęty w pełni działające, jednak posiadające normalne ślady użytkowania;
  • A- – to urządzenia działające, posiadające lekkie zadrapania lub małe wgniecenia;
  • – B – określa sprzęty sprawne, jednak mające wyraźne ślady użytkowania jak rysy, wgniecenia itp.;
  • – I – to sprzęt działający, ale wybrakowany, może w nim brakować baterii lub zaślepek;
  • – R – to urządzenia odnowione fabrycznie (refurbished).

Laptopy poleasingowe to urządzenia, które po użytkowaniu w firmach, trafiają do sprzedaży. Jednak często to sprzęt dużo lepszej jakości niż dostępny w sprzedaży sklepowej w tej samej cenie. Zakup laptopa poleasingowego może być więc prawdziwą okazją do nabycia sprzętu najwyższej jakości bez dużego wysiłku finansowego.

More Articles for You

System podatkowy w Danii – informacje dla przedsiębiorców i pracowników

System podatkowy w Danii uchodzi za jeden z najbardziej rozbudowanych i zarazem przejrzystych w Europie. Choć słynie z wysokich obciążeń …

Nowoczesne technologie w branży obuwniczej

W dzisiejszym świecie zakupy obuwia coraz częściej przenoszą się do internetu, a klienci oczekują wygody i precyzji w doborze produktów. …

Ortomedico.pl – realizacja zamówień NFZ na wyroby medyczne bez wychodzenia z domu

Dostęp do wyrobów medycznych jest kluczowy dla osób zmagających się z przewlekłymi schorzeniami. Dzięki platformie Ortomedico.pl, pacjenci mają teraz możliwość …

Dlaczego warto inwestować w dystrybutory wody do biura?

Woda pitna, będąca niezbędnym elementem codziennego życia, odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu. Dlatego nowoczesny dystrybutor wody …

Jak zadbać o wyroby gumowe w przemyśle, aby służyły nam dłużej?

W przemyśle wyroby gumowe są nieodzownym elementem wielu maszyn i urządzeń, pełniąc kluczowe funkcje od uszczelniania po amortyzację. Ich odpowiednia …

Dlaczego warto zdecydować się na sprzedaż książek do skupu?

Skup książek to coraz popularniejsza opcja dla osób, które chcą pozbyć się starych, niepotrzebnych książek. Dzięki rozwojowi rynku wtórnego, sprzedaż …