Jak zarobić więcej na lokacie bankowej?

Niskie stopy procentowe spowodowały spadek zainteresowania lokatami bankowymi. Faktycznie, niskie oprocentowanie nie zachęca do odkładania środków i zamrażania ich na dłuższy czas. Warto jednak mieć świadomość, że lokata w banku może dawać zarobek wyższy od przeciętnego. Poznaj kilka wskazówek.

Wiele osób popełnia błąd, decydując się na przypadkową lokatę bankową. Nic więc dziwnego, że taki produkt nie zawsze będzie spełniał oczekiwania pod względem możliwych do wypracowania zysków. Tymczasem wystarczy poświęcić zaledwie kilkanaście minut, aby móc zarabiać znacznie więcej.

1. Porównaj dostępne lokaty w banku

W ostatnim czasie oprocentowanie lokat spadło do bardzo niskiego poziomu. Nie oznacza to jednak, że wszystkie banki proponują produkty nieprzynoszące właściwie żadnych zysków. Wystarczy bowiem porównać dostępne oferty – po to, aby wybrać najlepsze rozwiązanie.

Za przykład może posłużyć Lokata Plus dostępna w Toyota Banku, dzięki której można zyskać aż 0,8% w skali roku!

2. Wybierz lokatę długoterminową

Z reguły bywa tak, że długoterminowa lokata w banku charakteryzuje się wyższym oprocentowaniem niż lokata zakładana na 1-3 miesiące. Jeżeli więc zależy ci na większych zyskach, wybierz pierwszą opcję. Lokując środki na okres 12-6 miesięcy, masz szansę skorzystać nawet z dwukrotnie wyższego oprocentowania w skali roku.

3. Załóż kilka lokat jednocześnie

Niektóre banki dopuszczają możliwość założenia tylko jednej lokaty – szczególnie, jeśli w grę wchodzą promocyjne warunki. Wcale jednak tak być nie musi – za przykład niech ponownie posłuży Lokata Plus z oferty Toyota Banku. Tutaj możesz założyć aż 10 lokat, korzystając przy tym z maksymalnego oprocentowania 0,8% w skali roku.

4. Nie wypłacaj środków przed okresem zapadalności

Na lokacie bankowej nie zarobisz nic, jeśli wypłacisz środki przed zakończeniem umowy. Dlatego dużo wcześniej musisz ocenić, czy w najbliższym czasie będziesz potrzebować gotówki, a jeśli tak – to w jakiej kwocie. Warto przy tym rozważyć opcję założenia dwóch lokat: jednej krótkoterminowej i drugiej długoterminowej. To zabezpieczy cię przed niższymi zyskami spowodowanymi koniecznością zerwania lokaty przed okresem zapadalności.

Jak wybrać korzystną lokatę w banku?

Chociaż oprocentowanie ma decydujące znaczenie w kwestii wysokości możliwych do osiągnięcia zysków, nie należy ograniczać się wyłącznie do tego parametru. Warto zwrócić uwagę także na inne aspekty, m.in.:

  • minimalna i maksymalna kwota depozytu,
  • okres trwania umowy,
  • możliwość uruchomienia kilku lokat jednocześnie,
  • możliwość zarządzania lokatą przez internet.

Pamiętaj, aby rzetelnie porównać dostępne oferty – tylko wtedy masz szansę wybrać lokatę w banku pozwalającą na osiągnięcie wysokich zysków.

More Articles for You

Kluczowe elementy umowy z deweloperem: przewodnik dla Kupujących

Kupno mieszkania jest jednym z najważniejszych zakupów w życiu każdego z nas. Właśnie dlatego decyzja ta musi być dobrze przemyślana, …

Praca jako kierowca autobusu miejskiego: wyzwania i możliwości

W dzisiejszych czasach, praca jako kierowca autobusu miejskiego może być satysfakcjonującym i dochodowym zajęciem. Ta profesja oferuje stabilność zatrudnienia oraz …

8 rad dla zdających egzamin na uprawnienia budowlane

Egzamin na uprawnienia budowlane to wymagający egzamin, który wymaga od kandydatów solidnej wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny budownictwa. Przygotowanie …

Wirtualne biuro – praca na odległość

Obecne czasy zmieniają sposób, w jaki prowadzimy nasze biznesy. Od zwyczajnych rozwiązań papierkowych do wirtualnych biur, wiele rzeczy zmieniło się …

Wirtualne Biuro – korzyści i wymagania prawne

Wirtualne biuro staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić swoją działalność bez konieczności wynajmowania fizycznego biura. Ta …

Kim jest kurator sądowy rodzinny i czym się zajmuje?

Jeśli rodzina lub jej członkowie wymagają odpowiedniego nadzoru, sąd może orzec wtedy nadzór kuratora rodzinnego. Zobacz najważniejsze informacje dotyczące pracy …