Otwarcie firmy w Holandii – formy działalności i jej rejestracja

Planujesz otwarcie własnego biznesu w Holandii? Zobacz, jakie formy działalności dostępne są w tym kraju i jak przebiega rejestracja firmy w Holandii.

Firma w Holandii – dlaczego warto?

Holandia jest nadal jednym z często obieranych kierunków do emigracji. Obcokrajowcy w Holandii mogą nie tylko znaleźć zatrudnienie w jednej z działających w kraju firm, ale również mogą działać na własny rachunek i założyć swój biznes.

Dlaczego warto otworzyć firmę w Holandii? Wśród najważniejszych zalet związanych z prowadzeniem działalności w tym kraju znajdują się:
– Perspektywa atrakcyjnych zarobków,
– Progresywne podatki, dzięki którym mniejsze firmy mogą płacić mniej niż większe,
– Przejrzyste przepisy dotyczące prowadzenia firmy,
– Przyjazny klimat dla biznesu.

Formy prowadzenia biznesu w Holandii

Najczęściej rejestracja – firma Holandia dotyczy firm jednoosobowych, które określane są jako Eenmanszaak. Ta forma działalności pozwala na prowadzenie biznesu na własny rachunek w zróżnicowanych branżach.

Wyróżnia się też zróżnicowane formy prawne działalności gospodarczej w Holandii, do których zaliczane są głównie:
– spółka akcyjna – skrót NV
– spółka jawna – skrót VoF
– spółka komandytowa – skrót CV
– spółka partnerska – Maatschap
– spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – skrót BV

Dostępne są również inne formy działalności, w tym oddziały firm, filie, spółki europejskie, spółdzielnie europejskie, Europejskie Ugrupowanie Interesów Gospodarczych.

Jak odbywa się rejestracja działalności w Holandii?

Rejestracja firmy w Holandii jest procedurą zależną od wybranej formy działalności gospodarczej.

W celu założenia firmy należy załatwić niezbędne formalności w Holenderskiej Izbie Handlowej (w skrócie określana jako KvK od Kamer van Koophandel). Przedsiębiorcę czekają również takie obowiązki jak otwarcie konta firmowego w banku, a także załatwienie spraw w Urzędzie Skarbowym.

Pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej w Holandii zapewniają działające w kraju urzędy oraz firmy, w tym biura rachunkowe, firmy konsultingowe. Wybrane z nich oferują też wsparcie po polsku.

More Articles for You

Kluczowe elementy umowy z deweloperem: przewodnik dla Kupujących

Kupno mieszkania jest jednym z najważniejszych zakupów w życiu każdego z nas. Właśnie dlatego decyzja ta musi być dobrze przemyślana, …

Praca jako kierowca autobusu miejskiego: wyzwania i możliwości

W dzisiejszych czasach, praca jako kierowca autobusu miejskiego może być satysfakcjonującym i dochodowym zajęciem. Ta profesja oferuje stabilność zatrudnienia oraz …

8 rad dla zdających egzamin na uprawnienia budowlane

Egzamin na uprawnienia budowlane to wymagający egzamin, który wymaga od kandydatów solidnej wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny budownictwa. Przygotowanie …

Wirtualne biuro – praca na odległość

Obecne czasy zmieniają sposób, w jaki prowadzimy nasze biznesy. Od zwyczajnych rozwiązań papierkowych do wirtualnych biur, wiele rzeczy zmieniło się …

Wirtualne Biuro – korzyści i wymagania prawne

Wirtualne biuro staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić swoją działalność bez konieczności wynajmowania fizycznego biura. Ta …

Kim jest kurator sądowy rodzinny i czym się zajmuje?

Jeśli rodzina lub jej członkowie wymagają odpowiedniego nadzoru, sąd może orzec wtedy nadzór kuratora rodzinnego. Zobacz najważniejsze informacje dotyczące pracy …