Mieszkania w Warszawie tanieją? Sprawdzamy oferty!

Ostatnie zmiany na rynku bankowym związane z podwyżką stóp procentowych oraz z nowymi rekomendacjami dla banków znacznie obniżyły zdolność kredytową wielu osób planujących zakup własnego „M”. Czy spowoduje to obniżkę cen nieruchomości? W Warszawie wybrani deweloperzy już teraz zdecydowali się na wprowadzenie promocji i rabatów dla swoich klientów. Co oferują?

Czy w najbliższym czasie ceny mieszkań w Warszawie spadną?

To pytanie pojawia się dzisiaj coraz częściej, ponieważ obecnie ceny nieruchomości znajdują się na wysokim poziomie. Jeżeli chodzi o inwestycje mieszkaniowe Warszawa nadal pozostaje jednym z najdroższych miast w kraju z ceną nawet około 10-14 tysięcy złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Ze względu na zmiany związane ze stopami procentowymi pojawiają się jednak coraz częściej informacje o możliwych spadkach. Mają one wynikać z gorszej zdolności kredytowej klientów, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania tak łatwo, jak jeszcze kilka miesięcy temu.

Z drugiej strony wysoka inflacja wywołuje rosnące ceny materiałów potrzebnych do realizacji inwestycji. W górę pną się również koszty pracy.

Wobec tego trudno mówić na razie o pewnych obniżkach na rynku nieruchomości w Warszawie i w całej Polsce. Jednak wybrani deweloperzy oferujący mieszkania w Warszawie wychodzą naprzeciw swoim klientom i prezentują im nieruchomości z atrakcyjnymi zniżkami.

Promocje na mieszkania w Warszawie – ile można zaoszczędzić?

Gdy poszukiwany jest oferujący zniżki deweloper Warszawa również może zaprezentować zainteresowanym dostęp do atrakcyjnych promocji i rabatów na mieszkania. Ile można dzięki nim zaoszczędzić?

Obecnie wiele firm deweloperskich kusi klientów mieszkaniami w promocyjnych cenach. Przeceniane są zarówno nieruchomości na etapie budowy, jak i już gotowe do odbioru, na osiedlach, które oddane są do użytkowania. Przeceny zwykle dotyczą mieszkań o większym metrażu, chociaż można też znaleźć rabaty na kawalerki. Rabaty wynoszą najczęściej około 10-40 tysięcy złotych, jednak w przypadku prestiżowych inwestycji zdarzają się obniżki nawet o 100 tysięcy złotych za nieruchomość.

Ciekawą propozycją wartą uwagi są również zniżki z rabatami za metr kwadratowy. Taką propozycję przygotował dla klientów deweloper Victoria Dom, który pozwala na kupienie mieszkania z rabatem nawet do 600 złotych za metr kwadratowy. Oznacza to, że rabat może wynosić od kilku tysięcy do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych przy dużych nieruchomościach. Aktualne informacje o obniżkach można uzyskać na stronie https://www.victoriadom.pl/.

Wobec tego mieszkania w Warszawie można często kupić dzisiaj taniej niż jeszcze na początku roku. Z drugiej strony trudno wskazać, czy na rynku pojawią się większe obniżki niż obecnie oferowane przez deweloperów ze względu na skomplikowaną sytuację na rynku bankowym i wysoką inflację.

More Articles for You

Wszystko, co musisz wiedzieć o faktoringu

Faktoring to jedna z usług finansowania działalności gospodarczej, dzięki której firmom łatwiej zachować płynność bez konieczności zaciągania zobowiązań kredytowych. Na …

Faktoring cichy – na czym polega i czy warto go wybrać?

Dla wielu firm faktoring może być bardzo korzystną usługą, która zapobiega pojawianiu się problemów z płynnością finansową i pomaga w …

Ceny żywności w górę – co powoduje podwyżki w 2022?

W ostatnim czasie ceny żywności poszły znacznie w górę i nie zatrzymała ich nawet zerowa stawka podatku VAT. Według danych …

Jak zarabiać na muzyce online?

Nie od dziś wiadomo, że duże gwiazdy muzyczne zarabiają ogromne pieniądze na swojej twórczości. Ich płyty sprzedają się w wielomilionowych …

Na czym polega faktura proforma?

Faktura pro forma nie posiada ścisłej definicji w prawie finansowym. Jest to szczególny rodzaj dokumentu, z którym spotkał się prawdopodobnie …

Lady reklamowe na targach branżowych – jak je skutecznie wykorzystać

Przedsiębiorcy planujący udział w targach branżowych powinni zadbać o wiele elementów. Jednym z nich jest odpowiednie przygotowanie stoiska. Musi ono …