Ranking 10 programów do wystawiania faktur online. Zobacz, jak fakturować łatwiej i szybciej!

Przygotowywanie faktur VAT i innych typów dokumentów nie musi być trudne, gdy do dyspozycji ma się prosty w obsłudze i funkcjonalny program. Jeżeli zastanawiasz się, co wybrać, sprawdź 10 przygotowanych przez nas programów online, z którymi fakturowanie jest łatwe i szybkie!

Dlaczego warto korzystać z programów do fakturowania online?

Faktury można wystawiać na różne sposoby – ręcznie, w edytorze tekstów, arkuszu kalkulacyjnym. Najłatwiej jednak przygotowywać faktury za pomocą programu fakturującego, który automatycznie wypisze dane i podliczy kwoty.

Dzisiaj najczęściej przedsiębiorcy decydują się na programy do wprowadzania faktur w formie serwisów online. Nie wymagają instalacji, a jedynie trzeba założyć w nich konto, aby rozpocząć wystawianie faktur i korzystanie z pozostałych funkcji. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ dokument można wystawić w dowolnym miejscu i czasie.

Dodatkowo dostępne online serwisy to dla nowych użytkowników bardzo często darmowe programy fakturujące, ponieważ można korzystać z nich bez opłat w okresie testowym. Pozwalają dzięki temu na sprawdzenie, czy warto za nie zapłacić.

Top 10 programów do fakturowania

Zastanawiasz się nad tym, jak wystawiać faktury online? Zobacz nasz ranking programów do wystawiania faktur online, w którym zebraliśmy aż 10 serwisów, w których można wystawić fakturę przez internet!

Do najczęściej wybieranych programów do fakturowania online zaliczają się:

1. Faktura.pl
2. inFakt.pl
3. Firmino.pl
4. Fakturownia.pl
5. iFirma.pl
6. Melpe.pl
7. FakturaXL.pl
8. Fakturalight.pl
9. Mega-Tech.com.pl
10. Faktura-online.pl

Jak wybrać najlepszy program do wystawiania faktur online?

Wybierając odpowiedni program do fakturowania przez internet, warto przede wszystkim skoncentrować się na poniższych kwestiach:

Rodzaje faktur
Najlepiej, aby program pozwalał na wystawienie wszystkich typów faktur, na przykład faktury VAT, korygującej, marży, zaliczkowej, a także innych dokumentów, na przykład rachunków, paragonów. Atutem będzie możliwość wystawiania faktur w językach obcych.

Funkcje programu
Im więcej funkcji ma program, tym lepiej. Wśród przydatnych funkcji znajdują się między innymi: uzupełnianie danych kontrahenta, wysyłanie faktur, personalizacja faktur, obsługa magazynu, CRM.

Cena programu
To ważna kwestia dla mniejszych firm, które nie chcą wydawać sporej kwoty na fakturowanie.

Limit wystawiania faktur
Niektóre darmowe programy fakturujące mają limity wystawiania faktur na miesiąc. Aby wystawiać ich więcej, trzeba wykupić płatną wersję.

Przejrzysty i intuicyjny interfejs
Dzięki niemu można bardzo łatwo wystawiać faktury i korzystać z innych narzędzi oferowanych przez oprogramowanie.

Pomoc techniczna
Najlepiej, aby program do fakturowania zapewniał błyskawiczną pomoc techniczną w razie pojawienia się problemów.

More Articles for You

Zatrudnienie pracownika w Szwecji – praktyki i koszty

Planujesz zatrudnienie pracowników w Szwecji? Zobacz, jakie są główne praktyki zatrudniania obowiązujące w tym kraju i jakie koszty związane są …

Szybka sprzedaż mieszkania – jak to zrobić?

Mieszkań do sprzedaży jest bardzo dużo. Chcą sprzedać nieruchomość szybko i dobrze trzeba się do tego przyłożyć. Jak napisać atrakcyjne …

Rozmowa kwalifikacyjna – jak ją prowadzić? Poradnik dla pracodawców

Dzięki rozmowie kwalifikacyjnej przedsiębiorca może łatwiej znaleźć właściwego kandydata do pracy na konkretnym stanowisku. Jak przygotować się do rozmowy jako …

Czy można zlecić zatrudnienie pracownika innej firmie?

Zatrudnienie pracownika jest najprostszym sposobem, by korzystać ze świadczonej przez niego pracy. Alternatywnym rozwiązaniem jest EOR (Employee of Record), czyli …

Ranking – jaki faktoring wybrać? Najlepszy faktoring dla małych i średnich firm

Faktoring jest znacznym ułatwieniem w prowadzeniu działalności gospodarczej. Umożliwia uzyskanie środków z wystawionych faktur nawet w ciągu 24 godzin, a …