Ranking – jaki faktoring wybrać? Najlepszy faktoring dla małych i średnich firm

Faktoring jest znacznym ułatwieniem w prowadzeniu działalności gospodarczej. Umożliwia uzyskanie środków z wystawionych faktur nawet w ciągu 24 godzin, a dzięki temu pomaga w zachowaniu płynności finansowej. Jak wybrać najlepszy faktoring dla małej, a jaki dla średniej firmy? Artykuł został napisany przy współpracy z serwisem portal.faktura.pl.

Faktoring dla małych firm do 200 000 zł

Usługi faktoringowe mogą być bardzo dobrym wyborem dla mniejszych firm, które często narażone są na zatory płatnicze i wynikające z nich trudności z utrzymaniem płynności finansowej.

Dla mikro oraz małych firm najczęściej wybierany jest faktoring z limitem do około 200 000 zł miesięcznie.

Najlepszy faktoring ranking dla małych firm:

1. Finea
To firma oferująca szeroką gamę usług dla sektora mikro i małych firm, w tym faktoring cichy i jawny oraz odwrotny – zakupowy. Limit wynosi do 200 000 zł z zaliczką w wysokości 90-100% wartości faktury wystawionej w PLN i EUR. Opłaty pobierane są jako prowizja od sfinansowanej faktury.

2. Monevia
W przypadku faktoringu Monevia limit faktoringowy wynosi do 250 000 zł i możliwe jest sfinansowanie do 100% faktury w PLN i EUR. Dostępny jest tylko faktoring jawny. Pobierana jest jedna opłata.

3. NFG
Limit faktoringowy to 250 000 przy wysokości zaliczki na poziomie 70% faktury. Finansowanie dostępne jest jako jawne i ciche i dotyczy faktur w PLN i EUR. Pobierane są opłaty w formie prowizji i abonamentu.

Faktoring dla małych i średnich firm do 15 000 000 zł

Wybierając faktoring przeznaczony dla średniej firmy, trzeba przede wszystkim poszukiwać ofert, które umożliwiają sfinansowanie wyższych kwot powyżej 200 000 zł. Niektóre firmy faktoringowe umożliwiają wtedy finansowanie nawet do 15 000 000 zł na miesiąc.

W przypadku wyższych kwot stosowane jest też najczęściej inne rozliczenie niż w przypadku faktoringu dla mniejszych firm. Polega ono głównie na opłacie w wysokości określonego procentu wartości faktury zależnie od czasu finansowania.

Najlepszy faktoring ranking dla małych i średnich firm:

1. eFaktor
To usługa faktoringowa pozwalająca na sfinansowanie faktur w wysokości od 100 000 zł do 15 000 000 zł. Wysokość otrzymanej zaliczki wynosi 80-100% zależnie od produktu. Dostępne są różne warianty finansowania – jawny, cichy, odwrotny, pod terminal, niepełny i pełny. Koszt rozpoczyna się od 0,0466% dziennie.

2. IdeaMoney
W przypadku tej oferty limit faktoringowy to 150 000 – 5 000 000 zł. Wypłacona zaliczka wynosi 80-100%. Usługa faktoringowa jest oferowana jako jawna, cicha i zakupowa. Opłata wynosi około 0,06% dziennie.

3. Faktoria
Faktoring umożliwia skorzystanie z limitu faktoringowego na poziomie 50 000 – 3 000 000 zł z wysokością zaliczki wynoszącą 95%. Faktoring dostępny jest jako jawny – pełny i niepełny. Koszt to 0,1% na dzień.

Aby uzyskać indywidualną ofertę faktoringu dla małej lub średniej firmy, skontaktuj się z wybraną firmą faktoringową!

More Articles for You

Zatrudnienie pracownika w Szwecji – praktyki i koszty

Planujesz zatrudnienie pracowników w Szwecji? Zobacz, jakie są główne praktyki zatrudniania obowiązujące w tym kraju i jakie koszty związane są …

Szybka sprzedaż mieszkania – jak to zrobić?

Mieszkań do sprzedaży jest bardzo dużo. Chcą sprzedać nieruchomość szybko i dobrze trzeba się do tego przyłożyć. Jak napisać atrakcyjne …

Rozmowa kwalifikacyjna – jak ją prowadzić? Poradnik dla pracodawców

Dzięki rozmowie kwalifikacyjnej przedsiębiorca może łatwiej znaleźć właściwego kandydata do pracy na konkretnym stanowisku. Jak przygotować się do rozmowy jako …

Czy można zlecić zatrudnienie pracownika innej firmie?

Zatrudnienie pracownika jest najprostszym sposobem, by korzystać ze świadczonej przez niego pracy. Alternatywnym rozwiązaniem jest EOR (Employee of Record), czyli …

Ranking 10 programów do wystawiania faktur online. Zobacz, jak fakturować łatwiej i szybciej!

Przygotowywanie faktur VAT i innych typów dokumentów nie musi być trudne, gdy do dyspozycji ma się prosty w obsłudze i …